Купи!

Магнети за одвикнување од пушење – Anti Nicotine magnet Quit Smoke

349.00 ден

Поддржано од Американското здружение за рак

Најдовме нешто извонредно што ќе ви помогне да се откажете од пушењето засекогаш и да го зачувате вашето здравје и убавина – магнети за откажување од пушење!

Природна терапија за одвикнување од пушење.
Пакетот содржи два биомагнети.

* ЕДНОСТАВНО може да се користи во секое време од денот,
* ПРАКТИЧНО без посети на лекар и многу скапи препарати,
* БЕЗБЕДНО без несакани ефекти и штетни ефекти по телото,
* ЕФИКАСНО Многу висока стапка на успех.

Досега сте пробале МНОГУ начини да се откажете и сте користеле сè што е објавено за да се откажете од пушењето:  чаеви, апчиња, сирупи, фластери. . . И ништо не помогна! Она од што ќе бидете повеќе од воодушевени се нашите магнети против пушење Quit Smoke. Тие им помогнале на милиони луѓе ширум светот, кои успешно се откажале од цигарите без да му наштетат на здравјето, да се здебелат или да имаат никотински кризи. Како функционираат овие магнети? Имено, аурикулотерапијата може да стимулира одредени точки на увото и на тој начин да предизвика ослободување на ендорфини, кои се ослободуваат и при вдишување на никотин. Производството на ендорфин станува замена за никотин, желбата за пушење постепено се намалува и во еден момент целосно исчезнува.

QUIT SMOKE е нова, патент-заштитена терапија, која ги комбинира предностите на супериорните системи кои веќе се користат, како што се акупунктурата и аурикуларната терапија, но која исто така додава технологија која дава одлични резултати при откажување од пушење.

Може да Ве интересира:

УРЕД ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ

АПАРАТ И ГЕЛ ЗА ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ – WHITE LIGHT

Магнети за одвикнување од пушење – Anti Nicotine magnet Quit Smoke

Поддржано од Американското здружение за рак

Најдовме нешто извонредно што ќе ви помогне да се откажете од пушењето засекогаш и да го зачувате вашето здравје и убавина – магнети за откажување од пушење!

Природна терапија за одвикнување од пушење.
Пакетот содржи два биомагнети.

* ЕДНОСТАВНО може да се користи во секое време од денот,
* ПРАКТИЧНО без посети на лекар и многу скапи препарати,
* БЕЗБЕДНО без несакани ефекти и штетни ефекти по телото,
* ЕФИКАСНО Многу висока стапка на успех.

Досега сте пробале МНОГУ начини да се откажете и сте користеле сè што е објавено за да се откажете од пушењето:  чаеви, апчиња, сирупи, фластери. . . И ништо не помогна! Она од што ќе бидете повеќе од воодушевени се нашите магнети против пушење Quit Smoke. Тие им помогнале на милиони луѓе ширум светот, кои успешно се откажале од цигарите без да му наштетат на здравјето, да се здебелат или да имаат никотински кризи. Како функционираат овие магнети? Имено, аурикулотерапијата може да стимулира одредени точки на увото и на тој начин да предизвика ослободување на ендорфини, кои се ослободуваат и при вдишување на никотин. Производството на ендорфин станува замена за никотин, желбата за пушење постепено се намалува и во еден момент целосно исчезнува.

QUIT SMOKE е нова, патент-заштитена терапија, која ги комбинира предностите на супериорните системи кои веќе се користат, како што се акупунктурата и аурикуларната терапија, но која исто така додава технологија која дава одлични резултати при откажување од пушење.

Магнетите, кои меѓусебно се привлекуваат, се ставаат на одредено место на увото. Тие произведуваат програмиран притисок и на тој начин ги стимулираат невротрансмитерите да произведуваат ендорфини кои ПРОМОВИРААТ ИЗГУБЕЊЕ НА ЖЕЛБАТА ЗА ПУШЕЊЕ.

Магнетите се позлатени за добра спроводливост, а бидејќи е благороден метал, не предизвикува никакви алергии (освен кај луѓе кои се алергични на злато).

Како да се користи:

Био магнетите се користат минимум 2, а најмногу 3 часа дневно. Помалиот магнет е поставен пред, а поголемиот зад увото. Ставете ги магнетите 6-7 дена и за тоа време можете да продолжите со пушењето со постепено намалување. На седмиот ден, обидете се целосно да се откажете од пушењето. Сега вашето тело произведува ендорфини кои ја намалуваат желбата за пушење. Продолжете со нанесување на магнетот во следните 20-25 дена. Стапката на успех е исклучително висока! Благодарение на нив, многу мажи и жени успеаја засекогаш да се ослободат од оваа лоша навика и да го сочуваат своето здравје. НАПОМЕНА: Чувајте ги магнетите подалеку од компјутерски дискови, аудио/видео ленти и кредитни картички.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Магнети за одвикнување од пушење – Anti Nicotine magnet Quit Smoke”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop