Купи!

Спортски ленти за превенција од повреди – оригинални јапонски

299.00 ден

Еластичните кинезио ленти наменети за превенција од повреди, ублажување на болка и закрепнување првпат беа произведени во Јапонија пред триесет години и брзо станаа светски хит.

Леплива и еластична лента која ги имитира карактеристиките на човечката кожа во однос на дебелината и тежината. Има еднонасочна еластичност и има биомеханички ефект врз човечкото тело.

Лентите ја затегнуваат кожата, што лесно ја подобрува циркулацијата и ја намалува болката. Во зависност од различниот степен и насока на напнатост, лентата може многу добро да ги опушти или стимулира мускулите. Воопшто не ја ограничува мобилноста на неговиот корисник.

Moже да Ве интересира и

Вакум сет за масажа

ДИГИТАЛНА ЕЛЕКТРО ТЕРАПИЈА

АНТИЦЕЛУЛИТЕН МАСАЖЕР ЗА ЦЕЛО ТЕЛО

Еластичните кинезио ленти наменети за превенција од повреди, ублажување на болка и закрепнување првпат беа произведени во Јапонија пред триесет години и брзо станаа светски хит. Леплива и еластична лента која ги имитира карактеристиките на човечката кожа во однос на дебелината и тежината. Има еднонасочна еластичност и има биомеханички ефект врз човечкото тело. Лентите ја затегнуваат кожата, што лесно ја подобрува циркулацијата и ја намалува болката. Во зависност од различниот степен и насока на напнатост, лентата може многу добро да ги опушти или стимулира мускулите. Воопшто не ја ограничува мобилноста на неговиот корисник. Се применува прилично едноставно на три начини:

 • еднонасочно (буква I),
 • во форма на буквата Y и
 • во форма на буквата X.

 

Лепилото на оваа лента е хипоалергично медицинско акрилно лепило. По отстранувањето на лентата, не остава остатоци од лепило на кожата. Кинезиолошката лента не содржи никакви медицински или хемиски состојки, дише, водоотпорна и по нанесувањето е стабилна неколку дена.

Овие ленти првенствено се препорачуваат за пациенти со хронична болка, затегнати мускули, отоци кои тешко се отстрануваат, како и секој со свежи повреди, дислокации на зглобовите, сите спортисти и како превенција од повторна повреда кога се изложени на одреден ризик поради до зголемен напор. Кинезио лентите го намалуваат спазмот и брзо го нормализираат мускулниот тонус, го подобруваат опсегот на движења во зглобовите и ја ублажуваат болката, така што можат да се користат во сите состојби кои имаат некои од горенаведените симптоми. Исто така, тоа е одлична превенција за повреди.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Спортски ленти за превенција од повреди – оригинални јапонски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop