Купи!

ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА

1,599.00 ден

Шифра на производ: 121

ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА

Не е лесно да се набројат сите прекрасни својства на чоколадото – тоа е кралица на слатките, неодоливо уживање кое докажано не радува. Или чоколадна фонтана? Тоа е остварување на сите соништа за сите гурмани!

Трикатната чоколадна фонтана мора да ја видите доколку сакате да направите прослава која ќе остане запаметена и ќе ги импресионира вашите пријатели и роднини! Децата го обожаваат и не го кријат тоа! И како не можеше?

Таа е забавна, интригантна и ни дава задоволство да се засладиме! Банани, јагоди, малини, цреши, слатки цреши или некое друго овошје – изберете и уживајте! Зошто да изнајмите користени чоколадни фонтани за свадби, родендени или други прослави, кога можете да имате свои по поволна цена! Ќе остане како спомен на убави моменти и ќе го разубавува просторот, а забавите веќе нема да бидат исти без него!

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

Категорија

ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА

Воодушевете ги децата, гостите, семејството, со овој моќен уред- Чоколадна фонтана на 3 нивоа.

Не е лесно да се набројат сите прекрасни својства на чоколадото – тоа е кралица на слатките, неодоливо уживање кое докажано не радува. Или чоколадна фонтана? Тоа е остварување на сите соништа за сите гурмани!

Чоколадната фонтана на 3 ката мора да ја видите доколку сакате да направите прослава која ќе остане запаметена и ќе ги импресионира вашите пријатели и роднини! Децата го обожаваат и не го кријат! И како не можеше?

Таа е забавна, интригантна и ни дава задоволство да се засладиме! Банани, јагоди, малини, цреши, слатки цреши или некое друго овошје – изберете и уживајте! Зошто би изнајмувале користени чоколадни фонтани за свадби, родендени или други прослави, кога можете да имате свои по поволна цена! Ќе остане како спомен на убави моменти и ќе го разубавува просторот, а забавите веќе нема да бидат исти без него!

 

 

Упатство за корисникот:

За да ја користите оваа чоколадна фонтана, потребни ви се 300 до 500 гр чоколада.

Прво треба да го стопите чоколадото на рингла или во микробранова печка. Додадете малку масло за чоколадото да биде поретко.

Во металниот дел истурете ја растопената чоколада и вклучете го прекинувачот HEAT ON.

Пред да го вклучите моторот (ВКЛУЧЕНО МОТОР), проверете дали чоколадата е доволно тенка за да се распореди на горните слоеви.

Чоколадото ќе се прелие во фонтаната. Фантастично задоволство со разновидни овошја и колачиња!

Освен за чоколадо, фонтаната можете да ја користите и за сирење. Прво треба да го стопите.

 

Карактеристики:
 • Трислојна
 • Висина: 22 см
 • Дијаметар на метален сад: 15 cm
 • Дијаметар на штандот: 8 см
 • Фонтаната работи на струја
 • Горниот дел и главата се покриени со цврста пластика
 • Гумена основа
 • 2 прекинувачи, за топење и за мотор
 • Моќност: 30 W
 • Напојување: 230 V
 • 24 месеци гаранција

 

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop