Купи!

АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ

239.00 ден

Шифра на производ: 100

Fix it pro – Апликаторот на транспарентен слој е поправка на гребнатини кој безбедно ги отстранува гребнатините од вашето возило, брзо и лесно! Ќе работи на секое возило, без разлика на бојата.

Доволно е да ја поминете оштетената површина со маркер и да почекате да се исуши на сонце. Под дејство на УВ зраците, содржината на маркерот ќе се залепи на површината на автомобилот и гребаниците ќе исчезнат, а автомобилот ќе изгледа како нов.

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Категорија

АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ

Fix it pro – Апликаторот на транспарентен слој е поправка на гребнатини кој безбедно ги отстранува гребнатините од вашето возило, брзо и лесно! Ќе работи на секое возило, без разлика на бојата.

Во моливот се добива течност со средна густина, направена да не може да се истури како обичен лак, која се нанесува на гребаницата преку наменскиот врв на моливот. Материјалот се активира со УВ светлина, затоа е потребно возилото да се пријави на сончева површина, а за 5 минути нема гребнатини!

Формулиран е да ја рефлектира околната површина (боја) и ова е објаснувањето зошто работи на возила без разлика на бојата. Не бара никакви дополнителни алатки или обработка. Се што треба да направите е добро да ја исчистите гребаницата.

 

Упатство:
 1. Протресете Поправете го! Професионален апликатор пред да го отстраните капакот.
 2. Вметнете еден од двата врвови (касети) што дојдоа во кутијата. Еден кертриџ е веќе вметнат во ова пакување.
 3. Ставете го апликаторот со врвот надолу и притиснете и отпуштете неколку пати (40 до 50 пати) додека врвот не се натопи.
 4. Примени Поправи го! Професионален апликатор на температура над 12C. Кога нанесувате, покријте ја површината што ја поправате од сонцето бидејќи УВ зрачењето го активира ефектот
 5. Отстранете го вишокот со сува хартиена крпа. Нека стои на сонце. Подлабоките гребнатинки може да бараат дополнителна примена.
 6. Не го изложувајте врвот на пенкалото на сонце и вратете го капакот по нанесувањето.
 7. Нема повеќе гребнатини!

 

АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop