Купи!

ДИГИТАЛЕН АЛКОТЕСТ АПАРАТ

599.00 ден

Шифра на производ057

Со цел секогаш да бидете сигурни дека имате дозволено количество алкохол во крвта и да знаете дали можете безбедно да возите, предлагаме да земете дигитален алкохолизатор кој ќе го измери точното ниво на алкохол во крвта за само 5 секунди од моментот на вртење вклучете го и користете. дајте звучно предупредување ако сте ја надминале дозволената граница за консумиран алкохол.

 

LCD екранот со задно осветлување ќе ви овозможи јасно и лесно да ја прочитате точната количина на алкохол измерена со уредот.

Овој алкотест е мал по големина и исклучително лесен, така што ќе можете да го носите насекаде со вас.

Тој користи напреден сензор за алкохол со полупроводнички оксид кој дава уште попрецизни резултати од мерењето.

Оваа дигитална камера лесно се напојува со две ААА батерии.

Нека вашата безбедност и безбедноста на другите луѓе се секогаш на прво место!

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Категорија

ДИГИТАЛЕН АЛКОТЕСТ АПАРАТ

Со цел секогаш да бидете сигурни дека имате дозволено количество алкохол во крвта и да знаете дали можете безбедно да возите, предлагаме да земете дигитален алкохолизатор кој ќе го измери точното ниво на алкохол во крвта за само 5 секунди од моментот на вртење вклучете го и користете. дајте звучно предупредување ако сте ја надминале дозволената граница за консумиран алкохол.

LCD екранот со задно осветлување ќе ви овозможи јасно и лесно да ја прочитате точната количина на алкохол измерена со уредот.

Овој алкотест е мал по големина и исклучително лесен, така што ќе можете да го носите насекаде со вас.

Тој користи напреден сензор за алкохол со полупроводнички оксид кој дава уште попрецизни резултати од мерењето.

Оваа дигитална камера лесно се напојува со две ААА батерии.

Нека вашата безбедност и безбедноста на другите луѓе се секогаш на прво место!

 

Карактеристики на производот:
 • Дигитален алкотест со звучно предупредување;
 • LCD екран со задно осветлување за лесно читање;
 • Напреден сензор за алкохолен полупроводнички оксид;
 • Опсег на откривање: 0,00% -0,19% BAC (0,0-1,9 g / l);
 • Време на загревање: во рок од 10 секунди;
 • Време на одговор: во рок од 5 секунди;
 • Извор на енергија: 2x ААА батерии;
 • Боја: црна;
 • Лесен и лесно пренослив.

Совети
Тестирањето треба да се направи 20 минути по конзумирање на пијалокот;
Не го повторувајте тестот следните 3 минути од последниот тест, за да добиете попрецизни резултати;
Не пушете и не јадете 20 минути пред тестирање;
Не користете никакви хемикалии при директно чистење на апаратот;
Не дувајте течност во сензорот за тестирање алкохол;
Не оставајте го апаратот во затворен простор со загаден воздух.

ДИГИТАЛЕН АЛКОТЕСТ АПАРАТ

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ДИГИТАЛЕН АЛКОТЕСТ АПАРАТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop