Купи!

БЕЗЖИЧЕНА КОСАЧКА ЗА ТРЕВА – ZIP TRIM

999.00 ден

Шифра на производ: 011

Косењето трева е една од неизбежните задачи кога станува збор за уредување на нашиот двор и додека некои го обожаваат и го класифицираат како рекреација, на други едноставно им е тешко и сакаат да ја завршат што е можно побрзо.

Со цел да се ставите во оваа прва категорија, а сепак да ја завршите работата што е можно поскоро и да уживате во сè што ќе ни понуди уреден двор и градина во убави денови, издвојуваме косачка за трева, која не само што ќе ги исполни вашите очекувања кога ние зборуваат за такви алатки, тие веројатно ќе ги надминат!

Освен што со оваа машинка можете да ја косите тревата, таа е одлична и за обликување на грмушки, додека од друга страна, екстремно острите сечила овозможуваат отстранување на плевелите за скоро неколку минути!

Овој производ е достапен само во TronShop !

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
▶ Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

БЕЗЖИЧЕНА КОСАЧКА ЗА ТРЕВА – ZIP TRIM

Косењето трева е една од неизбежните задачи кога станува збор за уредување на нашиот двор и додека некои го обожаваат и го класифицираат како рекреација, на други едноставно им е тешко и сакаат да ја завршат што е можно побрзо.

 

 

Со цел да се ставите во оваа прва категорија, а сепак да ја завршите работата што е можно поскоро и да уживате во сè што ќе ни понуди уреден двор и градина во убави денови, издвојуваме косачка за трева, која не само што ќе ги исполни вашите очекувања кога ние зборуваат за такви алатки, тие веројатно ќе ги надминат!

Освен што со оваа машинка можете да ја косите тревата, таа е одлична и за обликување на грмушки, додека од друга страна, екстремно острите сечила овозможуваат отстранување на плевелите за скоро неколку минути!

 

Карактеристики на производот:

 • Тримерот има прилагодлива телескопска рачка;
 • Димензии: тример 20 см, тример со преклопена телескопска рачка 57 см, тример со продолжена телескопска рачка 80 см;
 • Работи на 6xAA 1.5V батерии кои не се дел од понудата.
 • Прилагодено дизајнирање што овозможува полесно управување со уредот;
 • Екстремно остри ножеви, кои ги отстрануваат дури и најупорните плевели за неколку минути;
 • Лесно обликување на грмушки – украсете го вашиот двор како вистински професионалец;
 • Закривена основа што овозможува косење дури и на тешко достапни места;
 • Лесно чистење и одржување на уредот;
 • Издржлив и практичен;
 • Брза и лесна работа;
 • Загарантиран квалитет.

 

Совети:
 • Како да се справите со високата трева? Кога сечете висока трева, започнете од горе надолу, ако стрингот се сврти спротивно од стрелките на часовникот, тоа значи дека машината за сечење е пресечена надесно и ренданите остатоци излегуваат од левата страна. Овој совет ќе ви помогне да ја заземете правилната позиција при косење ;
 • Имајте на ум дека жицата за сечење може да ја оштети кората на дрвото околу кое се сече тревата, затоа мора да бидете внимателни да не го фатите дрвото со машината. Тримерoт со закривена основа дефинитивно ќе ви помогне многу;
 • Не заборавајте да носите долги панталони и чевли со затворени прсти при косење, како и очила кои штитат од летачки остатоци.

БЕЗЖИЧЕНА КОСАЧКА ЗА ТРЕВА – ZIP TRIM

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “БЕЗЖИЧЕНА КОСАЧКА ЗА ТРЕВА – ZIP TRIM”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop