Купи!

Flex Seal течна гума во конзерва

899.00 ден

Flex Seal е течна гума во конзерва! Користете секаде каде што ви треба водоотпорна, флексибилна гумена облога,

Се нанесува непречено и брзо, покривајќи вода, воздух и влага.

Неопасен, нетоксичен, незапалив, отпорен на УВ.  Дури и безбеден за луѓето, растенијата и животните кога е целосно сув.

Спречува ‘рѓа и корозија. Отпорен на мувла и хемикалии .

Oвој производ идеално се комбинира со Flex Tape

 

 

Категорија

Најлесен и најдобар начин да го запрете протекувањето или протекувањето!

Flex Seal е течна гума во конзерва! Користете секаде каде што ви треба водоотпорна, флексибилна гумена облога

Се нанесува непречено и брзо, покривајќи вода, воздух и влага.

Неопасен, нетоксичен, незапалив, отпорен на УВ. Дури и безбеден за растенијата и животните кога е целосно сув.

Спречува ‘рѓа и корозија. Отпорен на мувла и хемикалии.

 • Флекс гумата е во течна состојба и можете лесно да ја истурите директно преку пукнатината и веднаш да ја пополните штетата,
 • Многу лесна за употреба, бидејќи лесно се расфрла и се размачкува на која било површина. Се суши многу брзо и се претвора во супер силен, флексибилен, водоотпорен гумен намаз. После тоа, се формира заштитен слој кој целосно го блокира воздухот, водата, влагата на која било површина и во какви било услови.
 • Формира издржлива, непропустлива бариера која е исклучително отпорна на дожд, снег, сонце, ветер, град, воздух, влага, УВ зраци, екстремни температури или природни катастрофи.
 • Апликацијата е неверојатна и повеќекратна. Користете ја оваа течна гума како облога за олуците, за да не рѓосуваат и да траат со години. Нанесете еден слој на лимениот покрив за да ја елиминирате можноста од корозија. Освежете го подрумот и заштитете го од влага. Лесно премачкајте ја внатрешноста на базенот и ќе добиете инстант финиш подготвен за вода, можете да ги пополните пукнатините на асфалтот околу куќата и многу повеќе.
 • Супер густата структура спречува капење и протекување при нанесување, а голема дополнителна предност е што можете да ја нанесете на влажна површина без никакви проблеми.
 • Сосема е безбеденa за употреба и нема штетни ефекти, 100% ECO, така што можете да го користите без страв за деца, домашни миленици или растенија.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Flex Seal течна гума во конзерва”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop