Купи!

ГОЛЕМ СОЛАРЕН ЛЕД РЕФЛЕКТОР СО СЕНЗОР

749.00 ден

Шифра на производ: 192

Рефлекторот има интегриран соларен панел на грбот и сензор за ден/ноќ на предната страна. Лесно се монтира без влечење на жиците.

Нема кабли или мрежна врска. Се што треба да направите е да го прикачите производот на ѕидот.

 •  100% водоотпорен
 • отпорен на топлина
 • погоден за повеќето временски услови.

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

ГОЛЕМ СОЛАРЕН ЛЕД РЕФЛЕКТОР СО СЕНЗОР

Рефлекторот има интегриран соларен панел на грбот и сензор за ден/ноќ на предната страна. Лесно се монтира без влечење на жиците.

 

Нема кабли или мрежна врска. Се што треба да направите е да го прикачите производот на ѕидот.

 •  100% водоотпорен
 • отпорен на топлина
 • погоден за повеќето временски услови.

Сончевите надворешни светла ја осветлуваат вашата градина, двор, ходник, подрум или патека.

Спецификации:
 • Модел: 40W
 • Материјал: Нова ABS пластика
 • Големина: 325 * 119 * 41 мм
 • Тежина: околу 400 g

Моќност на соларни панели: Монокристалните силиконски соларни панели можат да полнат до 5,5 V, 1,5 W во облачни и дождливи денови.

 

Батерија: литиумска батерија од 4000 mA

 • Индукциско растојание: 4-6 метри
 • Агол на индукција: 120 степени
 • Водоотпорна класа: IP65 водоотпорна
 • Начин на работа: Инфрацрвен PIR сензор за движење
 • Време на полнење:> 8 часа Ладно бело
Пакетот вклучува:
 • 1 X Сончев рефлектор
 • 1 X Прирачник

 

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ГОЛЕМ СОЛАРЕН ЛЕД РЕФЛЕКТОР СО СЕНЗОР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop