Купи!

GREEN MASK- Маска за чистење на лице од зелен чај

350.00 ден

Потполно природна маска- стик на база на зелен чај. Помага во отстранување на флеките од лицето, се бори против акните и ја одржува вашата кожа нежна и мазна. Одлична детоксикација за вашето лице, ја извлекува нечистотијата од запушените пори и го прави вашиот тен совршен!

Маската содржи екстрат од зелен чај, кој на ефикасен начин ја чисти кожата од акни и митисери и го спречува нејзиното стареење. Ја прочистува нечистотијата од лицето, ги регулира маснотиите и ја регенерира кожата. Маската е прилагодена за секаков тип на кожа.

Големо намалување– само 350 ден.

Можеби ќе ве интересира:

https://tronshop.mk/proizvod/unikated-laden-masazher-za-lice/

https://tronshop.mk/proizvod/v-line-maska-za-lice/

shutterstock_192277082

rejting

Категорија

GREEN MASK- Маска за чистење на лице од зелен чај

Потполно природна маска- стик на база на зелен чај. Помага во отстранување на флеките од лицето, се бори против акните и ја одржува вашата кожа нежна и мазна. Одлична детоксикација за вашето лице, ја извлекува нечистотијата од запушените пори и го прави вашиот тен совршен!

Маската содржи екстрат од зелен чај, кој на ефикасен начин ја чисти кожата од акни и митисери и го спречува нејзиното стареење. Прилагодена за секаков тип на кожа.

 • Едноставна е за употреба бидејќи е во облик на стик. Само нанесете пред спиење. Доволно е да стои 10 минути и потоа отстранете ја.
 • Хидратантна е, содржи формула која ја задржува влагата и ја обновува површината на вашата кожа. Зелениот чај е природен лек за вишокот масти, нечистотијата и акните.
 • Оваа чудесна маска ќе го направи вашето лице неверојатно меко и нежно!

Се препорачува да се користи:

За мрсна кожа: 2-3 пати неделно

За сува кожа: 1-2 пати неделно

За комбинирана кожа: 2-3 пати неделно за Т зоната и 1-2 неделно за U зоната

Начин на употреба:

 1. Нанесете ја маската на чисто и суво лице
 2. Оставете нека стои 8-10 минути
 3. Откако ќе се исуши, отстранете ја маската со вода

Предупредување:

Маската е само за надворешна употреба. Избегнувајте да ја нанесувате блиску до очите. Ако забележите иритација на вашата кожа, престанете со употреба. Да се држи подалеку од деца!

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GREEN MASK- Маска за чистење на лице од зелен чај”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop