Купи!

ИНФРАЦРВЕН МИНИ ТЕРМОМЕТАР ЗА БЕСКОНТАКТНО МЕРЕЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА

549.00 ден

Шифра на производ: 142

Овој бесконтактен термометар е исклучително прецизен и лесно пренослив, многу погоден за мерење на температурата на човечкото тело. Посебно е добар за бебиња и деца, за да се избегне тортура со класични термометри.

 1. Практично и доверливо
 2. Аларм за висока температура
 3. 100% прецизна сонда
 4. Бесконтактен
 5. Пренослив

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
▶ Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

Категорија

ИНФРАЦРВЕН МИНИ ТЕРМОМЕТАР ЗА БЕСКОНТАКТНО МЕРЕЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА

Овој бесконтактен термометар е исклучително прецизен и лесно пренослив, многу погоден за мерење на температурата на човечкото тело. Посебно е добар за бебиња и деца, за да се избегне тортура со класични термометри.

 • Практично: Дизајниран за мерење на температурата на челото на човечкото тело, додека температурата на околината и температурата на челото се динамички компензирани.
 • Аларм за висока температура: Овој производ вклучува аларм кога мери висока температура.
 • Прецизна сонда: инфрацрвената температурна сонда е гаранција за висока точност на мерењето и постабилни перформанси.
 • Без контакт: температурата може да се открие на кратко мерно растојание, што е посоодветно за мерење на телесната температура.
 • Преносливост: Овој производ е мал по големина и лесен по тежина, многу удобен за носење.

 

Технички податоци:
 • опсег на мерење на температурата: 32,0 ℃ -42,9 ℃
 • Режими на работа: 0-80 ℃
Опсег на толеранција:
 • 35,0 ° C-42,0 ° C: ± 0,2 ° C
 • 32,0 ° C-34,9 ° C: ± 0,3 ° C
 • 42,1 ° C-42,9 ° C: ± 0,3 ° C
 1. Максимален дозволен број на клинички отстапувања: Не надминувајте ± 0,3 ° C
 2. Резолуција: 0,2 ° C
 3. Напојување: 3.0V (со користење на 2 AAA батерии)
 4. Големина: 122 * 29 * 23 мм
 5. Работна средина: 15,0 ° C-40,0 ° C
 6. Релативна влажност: RH≤85%
Пакетот вклучува:

1. Термометар (батеријата не е вклучена)

белешки:

 • Можни минијатурни отстапувања поради рачно мерење. Фала на разбирањето.
 • Мониторите не се подеднакво калибрирани, бојата на предметите прикажани на фотографиите може многу малку да се разликува од вистинскиот објект.
Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ИНФРАЦРВЕН МИНИ ТЕРМОМЕТАР ЗА БЕСКОНТАКТНО МЕРЕЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop