Купи!

КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

(1 Преглед на корисник)

899.00 ден

Шифра на производ: 019

Здравјето е на прво место, следете ја состојбата на вашето срце и тело! Брзо, безбедно и безболно, каде и кога сакате!

Пулсните оксиметри се мали дијагностички уреди кои ја мерат неинвазивната заситеност на кислород, т.е. сатурација на хемоглобин со кислород во артериска крв (SaO2) и пулс (отчукувања / мин.)

Сите оксиметри имаат многу слични технички карактеристики, но се разликуваат во квалитетот и точноста на резултатите. Ова е најдобриот и најточен модел на нашиот пазар!

Овој производ е достапен само во TronShop !

Акција ! Нарачајте го  веднаш за само 899 денари !

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
▶ Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

 

premium-high-quality-golden-badge-vector-6251675rejting

 

Категорија

КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

Професионален мерач на кислород – пулсен оксиметар X1906 најдобар во класата!

Поради економичниот монохроматски дисплеј, тој троши до 10 пати помалку енергија од батериите, така што вашите батерии ќе траат многу подолго отколку кај моделите со дисплеј во боја.

Здравјето е на прво место, следете ја состојбата на вашето срце и тело! Брзо, безбедно и безболно, каде и кога сакате!

 

Пулсните оксиметри се мали дијагностички уреди кои ја мерат неинвазивната заситеност на кислород, т.е. сатурација на хемоглобин со кислород во артериска крв (SaO2) и пулс (отчукувања / мин.)

Сите оксиметри имаат многу слични технички карактеристики, но се разликуваат во квалитетот и точноста на резултатите. Ова е најдобриот и најточен модел на нашиот пазар!

 

 • Јасен и лесен за читање, LED дисплеј;
 • Брзо и лесно ја мери сатурацијата на кислород во крвта и срцевиот ритам – пулсот;
 • Одличут за контрола на состојбата по вежбање и други физички активности.

 

 • Автоматски се исклучува кога не се користи;
 • Мал, лесен, погоден за носење каде и да одите;
 • Сигурен, точен и долготраен;
 • Користи 2 x AAA батерии (вклучени во пакетот).
КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

 

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

1 преглед за КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

 1. tronshop

  Odlican proizvod!

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop