Купи!

МАГНЕТЕН ПОЈАС ЗА ‘РБЕТ И ГРБ (UNISEX)

499.00 ден

Шифра на производ: 029

KУПУВАЈТЕ САМО ОРГИНАЛ !!!

Магнетен појас за ‘рбет и грб, идеален за деца и возрасни кои сакаат убава линија.

Лентите ги повлекуваат рамената назад, како резултат на што вратот е поставен во правилна положба, како и ‘рбетот.
Под гардеробата е невидлив, има можност за подесување. Удобно е да се носи, ги релаксира мускулите на грбот и ја намалува вкочанетоста.

Дванаесет правилно распоредени магнети специјално дизајнирани за правилно држење на вратот, рамената и ‘рбетот. Шест магнети се поставени по должината на ‘рбетниот столб, а другите шест на лумбалниот дел од’ рбетот.

Искористете го попустот од 60% !

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

premium-high-quality-golden-badge-vector-6251675rejting

 

Категорија

Магнетен појас за ‘рбет и грб, идеален за деца и возрасни кои сакаат убава линија.

Лентите ги повлекуваат рамената назад, како резултат на што вратот е поставен во правилна положба, како и ‘рбетот.
Под гардеробата е невидлив, има можност за подесување. Удобно е да се носи, ги релаксира мускулите на грбот и ја намалува вкочанетоста.

Дванаесет правилно распоредени магнети специјално дизајнирани за правилно држење на вратот, рамената и ‘рбетот. Шест магнети се поставени по должината на ‘рбетниот столб, а другите шест на лумбалниот дел од’ рбетот.

Карактеристики:
 • Материјал: полиуретанска-гума;
 • Бела боја, универзален дизајн;
 • Невидлив под гардеробата, можност за подесување;
 • Удобен за носење, ги релаксира мускулите на грбот, ја намалува вкочанетоста;
 • Помага во отстранување на болката што се јавува како резултат на неправилно држење на телото;
 • Со редовно носење, 4 – 8 часа на ден, овој ремен со 12 магнети помага да се врати ‘рбетот во правилна позиција и да ги  исправи рамената.
Контраиндикација:

Ременот не може да го носат луѓе со вградени пејсмејкери, тешки срцеви и малигни заболувања, присуство на метални делови во телото, бремени жени, доилки и деца до 8-годишна возраст. Ременот е UNISEX – наменет и за мажи и за жени .

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop