Купи!

ДАЛЕЧИНСКИ БЕСКОНТАКТЕН ТЕРМОМЕТАР

899.00 ден

Шифра на производ: 036

InfraRed термометар – термометар за бесконтактно мерење на температурата.Мерењето на телесната температура со овој термометар е многу едноставно и нема да вознемирувате бебиња, деца или постари лица. Термометарот користи напредна технологија за мерење на температурата за да избегне физички контакт. Сè што треба да направите е да го поставите термометарот пред челото на лицето чија температура сакате да ја измерите, притиснете го копчето и прочитајте ја вредноста во рок од неколку секунди.

Овој термометар е без контакт од далечина – термометарот може да ја измери температурата на телото, но и собната температура, водата за капење, храната (каша), млекото и многу повеќе.

Овој производ е достапен само во TronShop !

Акција ! Нарачајте го  веднаш за само 899 денари !

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
▶ Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

 

premium-high-quality-golden-badge-vector-6251675rejting

Категорија

Повеќенаменски далечински бесконтактен термометар

InfraRed термометар – термометар за бесконтактно мерење на температурата.
Мерењето на телесната температура со овој термометар е многу едноставно и нема да вознемирувате бебиња, деца или постари лица. Термометарот користи напредна технологија за мерење на температурата за да избегне физички контакт. Сè што треба да направите е да го поставите термометарот пред челото на лицето чија температура сакате да ја измерите, притиснете го копчето и прочитајте ја вредноста во рок од неколку секунди.

Овој термометар е без контакт од далечина – термометарот може да ја измери температурата на телото, но и собната температура, водата за капење, храната (каша), млекото и многу повеќе.

Карактеристики на производот:

 • Модел: DT 8806;
 • Мерење на растојание од 5-15 см;
 • Мерење за точност од 0,5 секунди + -0,2С;
 • Мери температура во опсег од 0 C до 100 C (32 F до 212 F);
 • Приказ на измерената вредност во º C или º F;
 • Можност за складирање на 32 последни мерења;
 • Автоматско исклучување по 15 секунди неактивност;
 • Прилагодлива вредност на алармот (стандардна 30 C).

ДАЛЕЧИНСКИ БЕСКОНТАКТЕН ТЕРМОМЕТАР

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop